Novinky

16.10.2007
Within Temptation – 17.ledna 2008 Roxy

Pražský klub Roxy bude po Novém roce hostit nizozemskou gothic metalovou kapelu Within Temptation. Ta na 5.listopadu oznámila vydání nového singlu z připravovaného CD, ačkoliv letos již vydala album "The Heart Of Everything".

Within Temptation ušli za posledních deset let dlouhou cestu. Od skromných začátků se této Holandské kapele podařilo prodat přes 1,2 milionu CD a DVD po celém světě a stali se nejen nejprodávanější holandskou exportní kapelou, ale také novou rockovou formací patřící mezi nejrychleji se prosazující kapely v zahraničí.

Kapelu založili v roce 1996 kytarista Robert Westerholt a zpěvačka Sharon den Adel a jako Within Temptation vydali své první album Enter u nizozemského nezávislého labelu DSFA již v následujícím březnu. Po vydání desky koncertovali po celém kontinentu a potvrzovali svoji reputaci vynikající koncertní kapely – nejvýrazněji dvěma vystoupeními na legendárním festivalu Dynamo (oboje v roce 1997 a poté také na hlavním pódiu v roce 1998). Je to neuvěřitelné, ale přestože jako kapela byli velice ceněni jak kritikou, tak po komerční stránce, všichni členové v té době stale studovali. Proto když se v roce 1999 Within Temptation odmlčeli, bylo to z prostého důvodu dokončení studia jejích členů.

Když se po dvanácti měsících, v roce 2000, vrátili zpět na scénu, byl to pro ně nejdůležitější rok. Pokračovali v silných živých vystoupeních na všech hlavních evropských festivalech a v prosinci vydali své druhé album nazvané Mother Earth. Nova deska byla kritikou opět vřele přijata – jeden z nejvýznamnějších nizozemských hudebních časopisů, Aloha, označil Within Temptation za “objev roku” – a deska Mother Earth se v holandských žebříčcích udržela celé tři měsíce.

Nový rok započali koncertním turné po velkých holandských klubech a vydáním dvou singlů z desky Mother Earth, Our Farewell a Ice Queen. Ice Queen byla skladba, které se nakonec podařilo přinést Within Temptation první velký komerční úspěch. Singl se vyšplhal až na druhou příčku nizozemských hitparád a následně se do žebříčků na třetí místo vrátilo i album, ze kterého pocházel, a kapela tak získala platinovou desku.

Popularita kapely v rodném Holandsku stále rostla a v roce 2002 se jako požár rozšířila po celém kontinentu. Album Mother Earth získalo platinovou a zlatou desku v Německu a v Belgii, koncertní DVD Mother Earth získalo zlato ve své domovině a kapela obdržela také cenu “Edison”.

V roce 2004 se Within Temptation vrátili do studia, aby zde nahráli své třetí a dosud nejúspěšnější album The Silent Force, na kterém spolupracovali s producentem Danielem Gibsonem. Album, podpořené mezinárodně velice úspěšným rádiovým hitem Stand My Ground, se okamžitě dostalo na první příčku hitparád v Holandsku a Finsku, na příčku pátou v Německu, do Top 10 se dostalo v Belgii, Portugalsku a Španělsku, do Top 20 v Rakousku a Švýcarsku a do Top 30 v Řecku, Francii, Turecku, Švédsku a Norsku. Následovalo mnoho zlatých a platinových desek.

Singl Angels vyšel v červnu 2005, aby podpořil jejich každoroční vystupování na letních festivalech – což bylo na Pinkpop, Werchter, Rock Am Ring, Sweden Rock, Ruisrock, Aerodrome a Gurtenfest – a evropská turné s Iron Maiden a Rammstein. V srpnu obdrželi Within Temptation cenu World Music Award za nejprodávanějšího nizozemského interpreta na světě. Následovalo vydání alba Silent Force v Japonsku, Austrálii a ve Velké Británii.

Další ocenění následovala v roce 2006, kdy Within Temptation obdrželi nizozemskou cenu Dutch Export Award (“Nejlépe mezinárodně prodávaný interpret”) a potřetí v řadě i cenu Golden God britského časopisu Metal Hammer za nejlepší videoklip. V prosinci vydali na internetu take speciální video trailer k nové písni The Howling, na kterém spolupracovali s firmou Spellborn, která se zabývá vývojem nových her.

V roce 2007 Within Temptation vydali nejprve singl What Have You Done, na kterém hostoval zpěvák kapely Life Of Agony, Keith Caputo, a absolvovali velké evropské turné. V březnu pak vydali album The Heart Of Everything.

Westerholt k nové desce The Heart Of Everything říká, “I když je stale jasně slyšitelné, že jde o nahrávku Within Temptation, spousta věcí je jiná, rozvinutější. Sharon ukazuje víc než na jakékoli z našich předchozích desek, jak moc je jako zpěvačka všestranná. V některých skladbách zpívá velice energicky, v jiných zase melodicky… je to siréna, které okouzluje své poddané. Někdy je velice emocionální a citlivá. Také kytary hrají důležitější roli a novou dimenzi jsme novým skladbám dodali tím, že jsme je obohatili historickými samply, jako jsme to udělali už na Our Solemn Hour. Když naši novou desku porovnám s The Silent Force, tak musím říci, že je dynamičtější a energičtější. Má přirozenější zvuk.”

Věhlas kapely Within Temptation roste po celém světě s každým jejich novým albem či absolvovaným turné. Within Temptation v čele s energickou zpěvačkou Sharon den Adel se tuzemskému publiku představili živě také na loňském ročníku Masters Of Rock. Ovšem hity jako "Memories", "Angels", či "Mother Earth" provázely věhlas kapely již dávno předtím.

Jejich další tuzemské představení se uskuteční 17.ledna 2008 od 19:30 hodin v pražském klubu Roxy.

Vstupenky budou k dispozici od čtvrtka 18.října v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 630 + poplatky, na místě pak za 800,- Kč.

Více info na:


www.within-temptation.com
www.roxy.cz
www.myspace.com/dsmackupromotion


http://www.myspace.com/withintemptation

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist