Novinky

21.12.2007
Chumbawamba v Lucerna Music Baru představí svůj způsob boje proti klučičím kapelám

Klučičí kapely by vyhrály, opisovači, poklonkující kapely a producenti televizních pořadů hledající talenty by vyhráli, pokud bychom nechali naši kulturu aby ji formovaly mimikry- ať už z nedostatku vlastních nápadů nebo z přehnaného respektu. Nikdy bychom neměli nechat naši kulturu zamrznout. To, co můžeme udělat, je recyklovat tuto kulturu. Vezměte si starou bundu, kterou jste zdědili po svém starším bratrovi, upravte si ji, přizpůsobte si ji tak aby vám vyhovovala a aby se stala vaší. Ale neopakujte slepě tvořivou historii ani nevzdávejte hold nedotknutelnému a rigidnímu, ve vitríně drženému umění, hudbě a literatuře. Lidé, kteří se snaží dohlížet na konkrétní typ hudby jsou jako opisovači a uměle vytvořené kapely, to je to nejhorší co mohou udělat, protože jediná škodlivá věc, kterou hudbě můžete udělat je neměnit ji, nechat ji jak je aniž by se mohla stát vaší vlastní, To je jediná věc, která hudbě škodí, protože ta pak umírá a je po všem, nemůžeme to vzít zpět a klučičí kapely vyhrávají.

Chumbawamba je opět zpátky s novým albem a živým vystoupením. Akustické kytary, akordeon a trumpeta, 5-partové harmonie a hromada názorů a postojů. Chumbawamba přichází vyzbrojena 25-stopým albem nazvaným ‘The Boy Bands Have Won’. Vlastně celý název je mnohem delší, ale budeme používat pseudonym.
Chumbawamba není jako jiné kapely. Tohle bylo, myslím, zřejmé tak před 20ti lety, kdy vydali svoje první album nazvané ‘Pictures of Starving Children Sell Records’, což byla jejich odpověď na Live Aid. Poslání Chumbawamby bylo prosté – být zajímaví a poutaví, vybroušení a pochopitelní.

Jejich nové album je sbírkou mnoha nápadů; některé jsou jen náhlé myšlenky, jiné jsou úplně dozrálé a propracované písně. Album se vyznačuje jemným a srdečným tónem ale zároveň sarkastickým záměrem. Věřte mi, není nic horšího než být nemastný neslaný a znít pěkně a líbivě.

‘The Boy Bands Have Won’ je Chumbawamba hrající si s kulturou, s myšlenkou recyklace naší vlastní kultury. Všichni jsme zaneseni množstvím “veteše”, hudební a historické a nejinak je tomu v umění, sportu, politice a ve spoustě jiných oblastí. A to vše máme k dispozici a můžeme s tím dle libosti dále nakládat.

Chumbawamba si poskládali a pohráli s těmito melodiemi a slovy a s názory na kulturu a také s jejich minulými nahrávkami a se spoustou různých hudebních stylů a vznikl tak zajímavý mix, nepostrádající nic z toho, čím je Chumbawamba proslulá a jedinečná. Ale v žádném případě nečekejte tu stejnou starou Chumbawambu – to se stává spoustě kapel, a po nějaké době začnou publikum nudit. Chumbawamba je zpátky ale tentokrát je zase úplně jiná.

Chuťte je naživo, pokud můžete, protože až se zase vrátí…..bude to zase úplně jiné. Věřte mi.

Koncert se uskuteční 21.4. v Lucerna Music Baru. Support obstará Bettina Schelker ze Švýcarska.

Vstupenky na koncert budou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 300,- Kč + poplatky, na místě za 400,- Kč.

Start je ve 20:00.

Více info na:

www.chumba.com
www.myspace.com/bettinaschelker
www.foundagirl.com
www.musicbar.cz
www.myspace.com/dsmackupromotionhttp://www.myspace.com/acoustichumbawamba

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist