Novinky

10.07.2008
Neuvěřitelná hudební persóna Matthew Herbert vystoupí v Lucerna Music Baru se svým Big Bandem

Matthew Herbert je známý hudebník a producent, který se už stal pojmem v oblasti elektronické hudby. Je uznáván jako experimentátor překračující hranice stylů a porušující zaběhnuté konvence a platí za jednoho z mála skutečně nezávislých umělců na elektronické scéně, kteří jsou etablovaní u médií i veřejnosti, zatímco stále dokáží tvořit inovativní a experimentální hudbu.

Od roku 1996 vydal Herbert bezpočet nahrávek, ať už pod svým vlastním jménem, nebo pod pseudonymy Doctor Rockit, Wishmountain a Radio Boy, samozřejmostí je plno odehraných koncertů na všech kontinentech. Během jediného roku je schopný hrát s Bjork ve slavné Hollywood Bowl, zúčastnit se legendárního jazzového festivalu v Montreux, Big Chillu v Anglii i být jedním z headlinerů nejznámější světové akce pro elektronické labužníky, barcelonského Sónaru. Kromě vlastní tvorby se Herbert velmi často věnuje i remixům (Moloko, R.E.M., Zero 7, Yoko Ono, Battles, John Cale) a produkční práci pro jiné umělce (například album Vespertine od Bjork). Skládá také hudbu pro celovečerní filmy (Human Traffic), divadlo a televizi. Články o Herbertovi vyšly snad v každém respektovaném periodiku od Rolling Stone či The Face po The Daily Telegraph a Le Monde.

Matthew Herbert začal se skládáním hudby založené na samplech konkrétních předmětů už na počátku devadesátých let na univerzitě v Exeteru, kde studoval divadlo. Od lahví, misek a pepřenek brzy přešel k nahrávání svých přátel, míst a zážitků. Tento audio-deník pak ještě mnohokrát zužitkoval na svých albech. Roku 2001 poprvé zahrál i na politickou strunu, kdy pro album „The Mechanics Of Destruction“ projektu Radio Boy vysamploval zvuk jídla z McDonaldu, oblečení od Gapu nebo hlas Henryho Kissingera na protest proti prohřeškům velkých korporací. Tato deska byla zdarma rozdávána na Herbertových koncertech a i dnes se dá na internetu zadarmo legálně stáhnout. K podobnému ideologicky motivovanému skládání hudby se Herbert vrátil i na svých pozdějších albech, v prvé řadě nutno zmínit „gastronomický“ koncepční projekt Plat du Jour.

Zatímco před dvěma lety byl pražský Lucerna Music Bar svědkem koncertu k Herbertově poslednímu sólovému albu Scale, letos se tato veličina vrací na stejné místo s projektem The Matthew Herbert Big Band. Na albu svého big bandu Matthew spojil své umění se samplery a sekvencery a politický přístup ke skládání hudby s písničkami v klasickém jazzovém střihu. Deska se nahrávala ve studiích Abbey Road za pomoci šestnácti muzikantů známých na britské jazzové scéně, včetně saxofonisty Davea O’Higginse a Davea Greena (kontrabas). Jako všechny Herbertovy pozdější práce se i toto album řídí jeho vlastním manifestem PCCOM (Personal Contract For The Composition Of Music). Tento dokument mimo jiné zakazuje samplování cizí hudby. Při koncertech big band čítá kolem dvaceti muzikantů pod vedením dirigenta Petea Wraighta a za účasti takových vokalistů, jakými jsou Arto Lindsay, soulová star ze značky Warp Jamie Lidell a Herbertova dlouholetá zpěvačka Dani Siciliano. Kdo se 20. července dostaví do Lucerna Music Baru, může se těšit na vskutku eklektický hudební zážitek.

V loňském roce vydal Matthew Herbert kompilaci své filmové hudby. Album se jmenuje Score a také z něj nám v Lucerna Music Baru zahraje. Své poslední regulérní album Scale vydal Herbert v roce 2006 jehož recenzi najdete na www.spaceboss.net/clanek.php?id=1471&usid=b66e394d1fc09f27158ce754e833f11e

Pokud vás překvapí její neobvyklé bodové hodnocení 10/10, tak věřte, že až Herberta uvidíte a uslyšíte, tak i vy z něj budete nadšení. Matthew Herbert Big Band je jednoznačně největší hudební událostí letošního klubového léta!

Předprodej v Lucerna Music Baru a v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 490,- Kč + poplatky, na místě za 600,- Kč.

Více info na

www.matthewherbert.com
www.myspace.com/dsmackupromotion
www.musicbar.cz


http://www.myspace.com/matthewherbert

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist