Novinky

12.01.2011
Kanadští Black Mountain se se svou vybroušenou psychedelií vrátí do Česka

V roce 2007 chlapci ze Scrape Sound ani netušili, co za bombu to do Prahy vlastně vezou. Z první eponymní desky Black Mountain jim prostě přišli „jen“ zajímaví. Naživo na strahovské Sedmičce však byli učiněným zjevením a o rok později na festivalu Rock For People (ale také třeba v Glastonbury, v Roskilde či na ATP a Primaveře) s albem In The Future už zcela dle očekávání jasně zazářili… a po třech letech a s fantastickou třetí a...lbovou kolekcí Wildreness Heart se k nám tahle skvělá, stále svěží a stále lepší kanadská psychdelic-rocková skupina konečně vrací: v pátek 8. dubna vystoupí Black Mountain v pražském Lucerna Music Baru.

Black Mountain působí na dnes již proslulé vancouverské scéně od roku 2004. Své nahrávky vydávají od začátku téměř výhradně na „fajnšmekrovském“ americkém labelu JagJaguwar, během let se stali jedním z nejdůležitějších jmen jeho katalogu. /Zajímavé EP Lucy Brown (2008) si u BM a také ve své klubové sérii vydal legendární Sub Pop./ Velkou pozornost k Black Mountain ovšem přilákal už jejich eponymní albový debut z roku 2006, následující kolekce In The Future (2008) kapelu katapultovala z okresního přeboru přímo do první ligy a Black Mountain ohlásili útok na poháry. Právě tehdy, v pozici vlastně čerstvě nastartovaného objevu, který se na mezinárodní scéně teprve sotva rozkoukává, se představili také u nás na Rock for People. Ve stejném roce však také již i na Glastonbury nebo v Roskilde… Dnes se k nám Black Mountain vracejí coby jasné hvězdy, jež „áčkovým“ světovým festivalům běžně vévodí. Například letos, pár dní po pražském koncertě budou uzavírat už teď vyprodaný festival Roadburn v Holandsku. Jejich třetí album Wilderness Heart bylo na obou stranách Atlantiku jedním z nejočekávanějších desek loňského roku vůbec a naděje ve skupinu vkládané jak kritikou, tak hlavně posluchači pak také bez pochyb naplnilo. Black Mountain svůj styl postavený na základech pravověrného tvrdého progrocku a psychedelie vybrousili do vysokého lesku. Hlavní síla Black Mountain však tkví především v živých vystoupeních. Právě na pódiu jejich síla, energie a vášeň kulminují.

Vstupenky v hodnotě 350,- Kč (+ plus obvyklé poplatky tam, kde je účtují) jsou v prodeji na pokladně Lucerna Music Baru a v obvyklých předprodejních sítích.

V den koncertu bude lístek stát 450,- Kč.

Pozor, začátek koncertu je již v 19.00!!!

Více info na:

www.myspace.com/blackmountain
www.jagjaguwar.com
www.facebook.com/BlackMountainOfficial
www.dsmacku.com
www.scrapesound.org
www.musicbar.cz

http://www.myspace.com/blackmountain

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist