Novinky

14.12.2011
Strahovská Sedmička v březnu přivítá další vyjimečnou kapelu – Still Corners

V rámci cyklu Sound-check-point Prague 2012 vám přivážíme Still Corners


Hodně kapel se nechá rádo nazývat “filmovými.” Ale u kolika z nich to opravdu sedí – alespoň u toho, jak kapela vznikla? Bylo to jedné mlhavé a temné noci, když autor kapely Still Corners Greg Hughes poprvé upřel zrak na zpěvačku Tessa Murray. “Zní to přiblble, ale je to čistá pravda,” vzpomíná. “Byl jsem ve vlaku, který mířil na London Bridge. Ale z nějakého důvodu skončil na úplně jiné zastávce a já vystoupil. Vystoupila také Tessa a tak jsme se potkali.”

Ideální moment pro amerického muzikanta, který přijel do Londýna udělat hudební kariéru. Je to oddaný filmový fanoušek, jehož první deska Remember Pepper připomíná mladistvou francouzskou Novou vlnu a italské horory. Hughes vidí film jako hlavní inspiraci – od projekcí na koncertech(vytvořených členem kapely Leonem Dufficym) ke graciéznímu plynutí skladeb jejich debutového alba Creatures of an Hour. “V určitých filmech jsou jisté momenty, ve starých hororech nebo v cizích filmech, které člověk vídá. Mají určitou atmosféru a napětí. Jen to, jak jde dívka k vlaku, má neuvěřitelnou atmosféru. Ve všech těch krátkých scénách je napětí. K tomu jsem se chtěl vrátit. Vzít to a dát do písničky,” říká Hughes.

Album se nahrávalo v jeho studiu v Greenwichi a v každém detailu desky se skrývá ďáblík. Šeptaná intimita se spájí s emocionálními plochami Ennia Morriconeho. Hughes vytváří na pohled jednoduché písničky, které působí jako polozapomenuté sny. První singl “Cuckoo” září ve své jednoduchosti, s rytmem bubnu, duchařskou kytarou, varhanami a hlasem Murrayové jak z onoho světa, který se ptá “ Chtěla bych číst tvé myšlenky...dokážeš číst ty mé?”

Still Corners (nyní vystupující ve čtyřech s Leonem Dufficym a Lukem Jarvisem) vydali své debutové album Creatures Of An Hour 11.října.

Hughes nerad své skladby příliš vysvětluje. Každý si z atmosférické hudby vezme to své. Jedno je ale jisté – na tomhle filmovém představení pro vaše uši nesmíte chybět!

Still Corners zavítají do pražského klubu 007 na Strahově 14.března. Koncert začne ve 20:00. Vtupenky za 200,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v síti Ticketpro, na místě v den koncertu za 250,- Kč.

Více info na:

www.klub007strahov.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


Pořádáno za podpory Magistrátu hl.m. Prahy

http://www.subpop.com/artists/still_corners

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist