Novinky

10.02.2012
The Twilight Sad do Prahy přivezou nové album

V rámci cyklu Sound-check-point Prague 2012 vám přivážíme The Twillight Sad

Skotskou kapelu The Twilight Sad tvoří James Graham (zpěv), Andy MacFarlane, (kytara,tahací harmonika,hluky), Craig Orzel (basová kytara) a Mark Devine (bicí). Skupinu založili v roce 2003, odehráli pár koncertů v klubu 13th Note v Glasgow, při kterých vytvářeli půlhodinové skladby za použití kytar, basy, bicích, tereminu, smyček filmů a starých folkových a country songů. Ve studiu svůj zvuk více rafinovali a zamířili ke skládání emotivních písniček, které však zůstávají i nadále zvukovým dobrodružstvím.

Svůj debut vydali v roce 2006 – pětipísničkové EP, které vyšlo jen v USA. Po několika měsících následuje první skvělé album 'Fourteen Autumns and Fifteen Winters' (se dvěma singly 'That Summer At Home I Was The Invisible Boy' a And She Would Darken The Memory' ) Jejich nspirace sahá od umělců jako Van Dyke Parks a Phil Spector k Danielu Johnstonovi a mnohem dál, třeba k Mogwai, se kterými vystoupili i na svém prvním společném koncertě v Praze v roce 2008. Album produkoval Peter Katis (Interpol, Mercury Rev, Mice Parade) v Tarquin Studios v Connecticutu.


Vrstevnatý zvuk jejich studiových nahrávek se na pódiu mění na intenzivní hlukovou stěnu. Kapela v roce 2007 hrála jako support Smashing Pumpkins, Idlewild, Micah P Hinsona a Snow Patrol, vystupovala na samostatných koncertech i festivalech jako Roskilde, Pitchfork a The End Of The Road Festival.

V červnu 2008 The Twilight Sad vydali šestiskladbové mini-album ‘Here, It Never Snowed. Afterwards It Did’

The Twilight Sad jeli v roce 2008 evropskou šňůru s Mogwai a vydali live EP, ‘(The Twilight Sad) Killed My Parents and Hit The Road’ s živými nahrávkami a coververzemi.

The Twilight Sad v roce 2009 vydávají své druhé album 'Forget The Night Ahead' a vydávají se na turné nazvané FatCat showcase tour s kapelami We Were Promised Jetpacks, Frightened Rabbit a Brakes.

Nové EP - 'The Wrong Car' – vyšlo u příležitosti turné s Errors v září. V roce 2011 absolvovala kapela další turné s legendárními Skoty Mogwai.
6.února 2012 vyšlo třetí album The Twilight Sad s názvem No One Will Ever Know na labelu Fat Cat Records. Obsahuje devět skladeb a dle slov kapely se jejich „hlukové stěny“ posouvají k temnějšímu industriálnímu a lehce militantnějšímu zvuku. Na albu byly použity analogové syntezátory. Na podporu svého nového alba vyráží kapela na evropské turné, při němž odehrají svůj koncert také v Praze.
Vstupenky na koncert, který se uskuteční 18.dubna v klubu 007 na Strahově, jsou k zakoupení v sítích Ticketpro za 210,- Kč + poplatky, na místě v den koncertu 250,- Kč.

Více info na:

www.facebook.com/thetwilightsad
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
www.klub007strahov.cz¨

Pořádáno za podpory Magistrátu hl.m. Prahy

http://www.thetwilightsad.com

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist