THE ECSTASY OF SAINT THERESA
BOOKING CELOSVĚTOVĚ
David Urban
Kubelíkova 27
130 00 Praha 3
Česká republika
TEL: +420 296 330 980
MOBIL: +420 731 150 172
EMAIL: david@dsmacku.com

EOST je výjimečnou skupinou. Vždy se poměrně originálně pokoušela hledat vlastní výraz a zvuk, čímž spoluurčovala směřování alternativní hudby v Čechách. Postavení kultovní skupiny si vydobyla především silnou pocitovou hudbou otevřenou různým vlivům. Od původního okouzlení zvukem anglických indie-kytarových formací se propracovala k osobité, instinktivní hudbě procházející napříč hudebním spektrem.

Jako jedna z mála českých kapel se EOST dokázala prosadit v zahraničí. Obstála v Anglii, kde vydala tři desky a bodovala v nezávislé hitparádě, natáčela slavnou show BBC s legendárním hledačem talentů Johnem Peelem, koncertovala v USA. To se zatím, žádné tuzemské skupině nepodařilo.

Výrazného úspěchu skupina dosáhla s kompletem 4B4 složeným z prvních čtyř desek. Tato retrospektivní kolekce se stala součástí světoznámé série Absolut Album, kam patří klasická alba Davida Bowieho, Sex Pistols, Velvet Underground nebo Milese Davise.

Jan P. Muchow, vůdčí postava kapely, je dnes žádaným producentem a remixérem, uspěl i jako autor filmové či divadelní hudby. Jeho soundtrack k filmu Samotáři se pro celou generaci posluchačů stal doslova kultem, zaslouženou pozornost vzbudilo také jeho hudební ztvárnění Shakespearova A Midsummer Night Dream. V kapele ho doplňuje zpěvačka Kateřina Winterová, jinak též členka činohry Národního divadla.

V roce 2002 EOST potvrdila výsostné postavení na domácí scéně zatím posledním albem Slowthinking. Deska byla vřele přijata kritikou i posluchači, o čemž svědčí i umístění v různých výročních anketách (cena APH Anděl v kategoriích Album roku - dance a Zpěvačka roku, Projekt roku v Dance Awards, Skladba a Videoklip roku v Českých internetových hudebních cenách atd.).

Album se rovněž dočkalo svého vydání v Anglii na prestižní značce Labels, která je součástí gramofonové společnosti Virgin a sdružuje několik dalších uznávaných firem, například Mute, Wall Of Sound nebo City Slang, kde vydávají interpreti jako Moby, Depeche Mode nebo Nick Cave. EOST se tak v Anglii ocitli ve vskutku vybrané společnosti. A reakce britského tisku na desku byly opravdu příznivé: například hudební magazín Mojo ji ohodnotil čtyřmi hvězdičkami z pěti, pochvalné recenze se objevily i v časopisech Wire, Uncut, Music Week a dalších. Videoklipy EOST se dostaly do rotací na nejsledovanější hudební TV stanici MTV, kapela udělala remix pro Placebo, jednu z nejpopulárnějších rockových kapel současnosti. EOST Remix písně English Summer Rain se celosvětově prodával na stejnojmenném singlu Placebo. Kromě toho EOST natočila s nadějnou anglickou kytarovou partou British Sea Power společnou skladbu A Lovely Day Tomorrow.

V roce 2003 skupina připravila nevšední DVD Fastmoving, vizuální podobu poslední desky doplněnou o řadu dalších zajímavostí. Každá skladba z desky má na DVD svoje obrazové zpracování, některé písničky se tu v různých verzích, remixech a re-editech objevují dokonce několikrát. DVD tak souhrnem obsahuje dvacet videoklipů, dále rozhovor s oběma protagonisty skupiny nebo unikátní živý záznam pořízený v době natáčení alba Slowthinking. Bohatá je rovněž audio stopa se čtrnácti remixy. Podobně koncipované DVD bychom asi těžko hledali i v zahraničí...

Regulérní nové album EOST by se mělo objevit letos v říjnu. Zatím kapela představila pět nových skladeb na It EP, které časopis Reflex zhodnotil následovně: "Hledat na EOST nějakou chybu je zbytečná práce - když je miluješ, není co řešit..." Více v říjnu!

ČLENOVÉ
Jan P. Muchow — instruments, devices, sounds and noises
Kateřina Winterová — vocals
Carlos Drašnar — keys, samples
a.m.almela — guitar
Marek Klasna — drums
DISKOGRAFIE
1992   Sussurate
1994   Free-D (Original Soundtrack)
1999   InDust3
2002   Slowthinking
2004   DVD Fastmoving Slowthinking
2005   EP It
2006   Watching Black
KONCERTY
Žádné koncerty nenalezeny
FOTOGALERIE
THE ECSTASY OF SAINT THERESA — FOTOGALERIE
WEBPRINT
THE ECSTASY OF SAINT THERESA — FOTOGALERIE
WEBPRINT
THE ECSTASY OF SAINT THERESA — FOTOGALERIE
WEBPRINT
THE ECSTASY OF SAINT THERESA — FOTOGALERIE
WEBPRINT

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist