THE SUBWAYS (UK)
BOOKING CZ & SK
David Urban
Kubelíkova 27
130 00 Praha 3
Česká republika
TEL: +420 296 330 980
MOBIL: +420 731 150 172
EMAIL: david@dsmacku.com

The Subways jsou tříčlenná formace pocházející z anglického Welwin Garden City. Jejich počátky se datují kolem roku 2002, kdy se rozhodli hrála covery Nirvany nebo Green Day u frontmana Billyho Luna a bubeníka Joshe Morgana doma, tenkrát ještě pod názvem Mustardseed, později Platypus. V té době si taktéž staví před sebe mikrofon basačka Charlotte Cooper (tehdejší Billyho přítelkyně) a The Subways začínají tvořit vlastní věci.

Billy trval na tom, že všechny nové songy se musí nahrát. Jenže londýnská studia něco stojí, a tak se kapela rozhodla pořídit si vlastní nahrávací vybavení a tvořit demíčka, jež rozesílala do studií. U Billyho nenahrávala jen jeho banda, ale také jiné lokální party. Štěstí, osud, náhoda, nebo co vlastně, to chtěly tak, že se The Subways od jedné dozvěděli o možnosti hrát na slavném Glastonbury festivalu, stačilo jen poslat (další) demíčko. Pak jednoho dne zazvonil telefon, na druhém konci byl Michael Eavis (pořadatel Glastonbury) a jeho sdělení – vyhráli jste.
Přímo pohádkový start kariéry. Po vydařeném koncertě následovala série dalších 35 show po Británii a v červenci 2005 první album Young For Eternity.

The Subways zaujali svým mládím, entuziasmem, projevem a syrovou kombinací garage rocku, punku a indie. První placka sebou nesla čtyři singly, včetně dnes již notoricky známé Rock’n’roll Queen. O dva roky později se skupina vypravuje zpět do studia, tentokrát za velkou louži do Kalifornie. Druhé studiové album nese název All Or Nothing a vychází na konci června 2008. Nezažívá již takový boom jako předchozí počin, avšak posunuje tuhle formaci na ještě větší podia, do dalších rádií, televize… a Billy s Charlotte se rozcházejí, což na fungování kapely naštěstí žádný znatelný vliv nemá. Zatím poslední placka Money And Celebrity vyšla v září 2011 a pokračuje v odkazu předchozích dvou - aneb nepotřebujeme prachy, abychom se bavili!

Česká republika patří k oblíbeným destinacím téhle bandy, což dokazuje fakt, že tu hrají od doby vydání druhého alba skoro každý rok. Jednoduše Češi The Subways milují a oni ví, jak jim jejich náklonost vrátit. „Ty si slunce, ty si ta jediná“, stage diving, práce s publikem, frontman, co se toho nebojí, krásná basačka, bubeník, co řeže do jednoho činelu, a hlavně jedna velká show plná energie. Uvidíte je taky po stoprvé? To vůbec nevadí, oni zkrátka nikdy neomrzí.

ČLENOVÉ
Billy Lunn — guitar and vocals
Charlotte Cooper — bass and vocals
Josh Morgan — drums
DISKOGRAFIE
2005   Young for Eternity (Infectious Records)
2008   All or Nothing (Warner Bros. Records)
2011   Money and Celebrity (Cooking Vinyl)
KONCERTY
Žádné koncerty nenalezeny
↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist