Novinky

12.03.2012
Neneh Cherry v létě představí Praze společný projekt s The Thing

Švédská trip-hopová ikona N E N E H C H E R R Y je opravdová umělkyně a v hudebním světě má své nesporné místo. Její touhou je objevovat nové věci, rozvíjet se a zlepšovat se. Flirtovala s mnoha druhy hudebních žánrů - a to mnohem lépe než mnozí jiní umělci-od soulu k rocku, od jazzu k rapu a lze ji nazvat jednou ze zakladatelů trip hopu. Zároveň však zůstává svěží, jako kdyby od jejího sólového debutu neuplynulo dlouhých šestnáct let. Soustředila se ale především na osobní život a rodinu, proto vydala pouze tři sólová alba, kromě mnoha dalších spoluprací s jinými umělci, jako například Gorillaz, Erikem Claptonem, Cher, Speechem nebo Youssou N´Dourem. Její práce je ale vysoce hodnocena hudební kritikou a mnoho jejích písní je dnes pokládáno za hudební klasiku.

Neneh během své kariéry získala Neneh mnoho ocenění- Brit Award za nejlepší singl a nejlepší vokalistku v roce 1990 a za nejlepší video ('Woman') v roce 1996. Byla jí také udělen cena World Music Award za nejlepší africký singl ('7 Seconds') v roce 1995. Neneh dále vyhrála European Music Award za krásnou skladbu '7 Seconds' v roce 1994 a byla nominována v roce 1996 za 'Woman'. Nenech ale nikdy neztratila kontakt s vývojem hudby.

Teď je tu rok 2012 a Neneh Cherry se spojila s kapelou The Thing, což je trojice severských, převážně jazzových hudebníků, která se dala dohromady v roce 2000 při sérii koncertů a nahrávání ve Stockholmu a o kterých hudební média referují s neskrývaným nadšením.

"Noří se do síly rocku s žárem a zuřivostí, kterou je nádherné sledovat" (Mojo)

"The Thing přetvářejí nouveau punk a pradávný garážový rock v jekot s energií hromu, ale čistá energie a její láska k hudbě drží vždy laťku hodně vysoko." (Uncut)

"Ta síla, která vzniká ze dřeva, kovu, dechu a svalů, je prostě ohromující" (BBC)

"Absurdně cool" (DJ Magazine)

Neneh Cherry a The Thing si na letošek si naplánovali nové album a turné na jeho podporu. Celý projekt nazvali The Cherry Thing a 2.července dorazí i do Prahy, aby své muzikantské umění předvedli posluchačům v Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 640,- Kč + poplatky budou v prodeji od 14.3.2012 v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu pak za 750,- Kč.

Více info na:

www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


http://www.nenehcherry.de

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist