Novinky

25.07.2016
Norští Kvelertak představí své letošní album Nattesferd i Praze

Norská rocková kapela Kvelertak vydala v květnu své nové album s názvem Nattesferd, které přijedou představit 19.listopadu do pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky za 290,- Kč + poplatky budou k zakoupení od 10.hodin 26.července na webu musicbar.cz, na www.goout.cz a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal. Na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 390,- Kč.

Představte si tohle: pekelnický lyrický kaleidoskop norské mytologie, okultní lidové vyprávěnky a “Satanské vesmírné Vikingy” doprovázené blackmetalem poháněnými punkovými a rock ‘n’ rollovými hymnami.

Mohl by to být televizní horor po půlnoci, ale je to třetí studiové album kapely KVELERTAK nazvané Nattesferd [Roadrunner Records] a jeho devět písniček. Mistrovství hudebně nečekaného spojilo tenhle norský sextet jako cementem - Erlend Hjelvik [zpěv], Bjarte Lund Rolland [kytara], Vidar Landa [kytara, klavír], Maciek Ofstad [kytara, zpěv], Marvin Nygaard [basová kytara] a Kjetil Gjermundrød [bicí]—tvoří jeden z nejoceňovanějších hudebních spolků tvrdé muziky současnosti.

Rolling Stone umístil jejich druhé album Meir na #2 ve své hitparádě “20 Best Metal Albums of 2013” a jmenoval Nattesferd jedním z “25 nejočekávanějších metalových alb roku 2016.” Pitchfork, Spin, The Quietus, Decibel, BBC Music a další servery a časopisy pěly na kapelu ódy. Kvelertak předskakovali v Norsku Foo Fighters, mezi jejich fanoušky patří Metallica a hráli se všemi esy metalu, včetně Slayer, Mastodon, Gojiry a Anthrax. A novinka Nattesferd je představuje v plné polní!

Po koncertním maratonu k albu Meir v roce 2015 kapela začala skládat písničky na novou desku. Začátkem roku 2016 již nahrávali v Amper Tone Studiu v Oslu s producentem Nickem Terrym [The Libertines, Turbonegro]. Výsledkem jseu jejich dosud nejvýbušnější skladby zpívané v rodné norštině!

Prvním singlem je skladba “1985” s riffem, který boří zdi, a řevem, který suť z nich zadupe do země.

Název Nattesferd v překladu znamená “Noční putování”. Hielvik říká: “Myslím, že to celkem dobře popisuje všechny skladby vcelku. Deska je taková pouť a texty jsou pěkně temné, takže to funguje. A taky mi to připomíná nejlepší desku Rush - Fly By Night—Noční let!”

Více info:

www.kvelretak.com
www.facebook.com/kvelertak
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

https://goout.cz/cs/listky/kvelertak/sho/

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist