The Mysterines (UK)

03 11 Futurum Music Bar
Doors 20:00
Start 21:00
Vstupenky

Futurum Music Bar & D Smack U Promotion present
The Mysterines / UK
3. 11. 2024 doors 20:00
Futurum Music Bar, Praha
Vstupenky v prodeji od 1. března 11:00 za 467 Kč na webu Futura a GoOut.net. Vstupenky na místě za 550 Kč. Vstupenky online: https://futurum.musicbar.cz/program/the-mysterines-uk/.
MYSTERIÓZNÍ THE MYSTERINES PŘIVEZOU DO PRAHY NOVOU DESKU
Před dvěma lety vydali alternativní rockeři The Mysterines první desku a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze. Jejich komorní koncert v Café V lese návštěvníky nadchnul a tak se s druhou deskou do Prahy vrací, tentokrát do prostornějšího smíchovského Futurum Music Baru. Jejich neotřelý rockový zvuk si tady můžete užít 3. listopadu. Vstupenky v prodeji od 1. března 11:00 za 467 Kč na webu Futura a GoOut.net. Vstupenky na místě za 550 Kč. Vstupenky online: https://futurum.musicbar.cz/program/the-mysterines-uk/.
Alt-rockové kapely se často pokouší vystupovat tajemně, leckdo k tomu dokonce přihazuje tajemný název a ne vždycky to vyjde tak, jak původně kapela zamýšlela. Alt-rockoví The Mysterines z Liverpoolu se pojmenovali podle ústní vody Listerine, takže tajemnost v tom žádná není, přesto jsou mysteriózní až až.
Jejich muzika je temná a přitom plná energie, je o strachu, ale i o jeho překonávání a o silné touze žít, i když se to někdy zdá nemožné. To všechno rámuje svým hlubokým hlasem zpěvačka a kytaristka Lia Metcalfe. Je to alt-rock se silným ženským zpěvem, který jde až na dřeň. A v listopadu si ho můžete v Praze užít s novými skladbami. Album Afraid of Tomorrows vyjde 7. června u Fiction Records a už teď je k poslechu singl Stray.
Nová deska je takovým hlubším ponořením se do temné duše kapely a odráží vyspělost a růst, ke kterému během posledních dvou let Mysterines došli. Na starosti si desku vzal producent John Congleton, který má za sebou významné spolupráce, za které si odnesl i Grammy.
„Afraid of Tomorrows je zrcadlo, ve kterém zjistíte, že nejste nic jiného než beztvará existence, která je utvořená z božských konstelací – z traumat, ze starého a nového, z chyb, závislostí, strachu a štěstí, osamělosti. Ale taky z touhy žít a bojovat, abyste žili i dál. Je to taková koláž ze všeho, co bylo ztraceno a taky z neomezené lásky,“ říká k novému albu Lia.
Co víc můžou fanoušci od mladé alt-rockové kapely chtít. Než rozervanost, neuchopitelnost a nepochopitelnost. Debut The Mysterines se umístil v Top 10 UK Album Chart a není pochyb, že novinka má minimálně stejně našlápnuto. Přijďte se přesvědčit naživo o jak unikátní muziku jde.

en
magnifiercrossmenuchevron-downTOPlist