Novinky

04.04.2007
Nemo se už nehledá, Nemo se objeví v Roxy!

Roxy Promotion ve spolupráci s D_Smack_U Promotion pro všechny příznivce elektronické hudby připravili koncert britského projektu Nemo. Nemo je momentálně neuznávanější a nejvlivnější elektro-rockový kvartet z Londýna. Od svého prvního živého vystoupení v létě roku 2004 začali svou fúzí elektronické hudby s punkovým nábojem a popovými melodiemi vzbuzovat mnoho pozornosti nejen po celém Spojeném království a Německu, ale i v dalších evropských metropolích jako Paříž nebo Montreaux. Pražský koncert se uskuteční v úterý 29.května 2007 od 19:30 hodin v klubu Roxy.

Díky nenapodobitelnému, energií nabitému zvuku, který je směsí elektroniky, rocku, punku a popu, se stali Nemo objevem současné nezávislé scény. Nemo jsou experimentátoři jako Faint a zároveň jsou posluchačsky přístupní jako třeba Killers, což této navýsost anglické čtveřici získává publikum po celém světě.

Nedávno ve vlastním studiu Deepsee v Dalstonu dokončili nahrávání svého debutového alba „Post Human Love“ (volně Nelidská láska). Na výrobě s nimi spolupracovali například Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Kasabian, Placebo), Charlie Francis (REM), Joe Wilson (Sneaker Pimps, Client, Trash Money) a Emre Ramazanoglu (producent Lou Rhodese, držitele britské Mercury Prize).

Jejich druhý singl s názvem „Car Cash Eyes“ vyjde na jejich vlastním labelu Deepseemusic v dubnu 2007 a očekává se, že bude stejně úspěšný jako debutový singl „Lifespan“, který mimo jiné na Rádiu 1 pouštěl ve svém pořadu Zane Lowe. Tom Robinson, punková legenda sedmdesátých let, také patří k příznivcům kapely a píseň „Car Cash Eyes“ už nyní hraje pravidelně ve svém pořadu na BBC 6. Tato skladba, hutná exploze elektro-rocku s naprosto popovým refrénem, je ódou na temný a obsedantní svět internetového hudebního fanouška.

Ve Spojeném království Nemo vystupovali jako předkapela zpěvačky Imogen Heap, dvakrát nominované na Grammy, a hráli i s legendárními The Sneaker Pimps. (Zpěvák James Cook také vyjel na turné se zpěvákem Chrisem Cornerem s jeho posledním projektem IAMX.) Jako předkapela dále hráli třeba před Petem Dohertym, We Are Scientists, Robots in Disguise, VHS or Beta, The Infadels, The Paddingtons a Lorraine. V roce 2006 Nemo získali cenu poroty Under the Sky za nejlepší novou kapelu na jazzovém festivalu v Montreaux, na jehož pódiích by se měli objevit i letos. Nemo už také vystupovali na tradičním večeru Death Disco v klubu Alana McGee a samostatné večery měli i v berlínských klubech Rio a White Thrash. Účinkování v berlínském klubu Mudd Club v posledních dvou letech přineslo Nemo úspěch a v současné době koncertují po celém Německu.

Vstupenky na pražský koncert zakoupíte v předprodejích sítě Ticketpro, Tickeportal a Ticketstram za 200,-Kč, na místě pak za 250,- Kč.

Den před koncertem v Roxy vystoupí NEMO také v bratislavském SUB klubu.

Více info:

www.nemointernational.co.uk
www.myspace.com/nemointernational
www.roxy.czhttp://www.myspace.com/nemointernational

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist