Novinky

11.03.2011
Screamadelica LIVE 2011 – Primal Scream se svým turné zavítají i do Prahy!

V roce 1992 byla udělena historicky první hudební Mercury Music Prize. Obdržela ji kapela Primal Scream za své, v pořadí třetí album s názvem Screamadelica, které vyšlo rok před tím. Primal Scream, v česku známí také díky totální neodbornosti členů Rady Českého rozhlasu, která ve svém vtipném prohlášení z roku 2008 prostřednictvím svého jednatele Antonína Zelenky veřejnosti sdělila, že mládež, která poslouchá Radio Wave není elita národa a že v písni Swastika Eyes od Primal Scream, kterou vysílalo Radio Wave se "jedná o velmi kontroverzní, radikální rap metalové skupiny, která na svých koncertech zastává revoluční stanovisko, velmi kritické vůči domácí americké a zahraniční politice." Připomeňme, že toto prohlášení rozhořčilo významnou část hudební a kulturní společnosti, bohužel dodnes, se i přes protesty a petice, nepodařilo Radio Wave vrátit do éteru.

Screamadelica bylo první album, se kterým Primal Scream komerčně uspěli. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních a nejlepších alb 90.tých let, většina respektovaných hudebních časopisů mu v recenzích udělilo plný počet bodů, jiní ho pasovali na nejlepší album desetiletí. Tímto albem, na kterém se Primal Scream inspirovali houseovou taneční scénou, se definitivně odpoutali od indie rockových kapel a zařadili se mezi velikány hudební scény.

Pro letošní rok si Primal Scream pro své fanoušky přichystali lahůdku a to reedici a turné k 20. výročí tohoto jejich vynikajícího alba. Turné kapela zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem v londýnské Olympii, živě ho přenášela BBC. Pro nás je však nejpodstatnější informace, že Primal Scream nám Screamadelicu zrahrají živě 7.srpna v KC Vltavská v Praze.

Vstupenky budou k zakoupeni od 14.4. v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 710,- Kč + poplatky, na místě pak za 890,- Kč.

Nejlevněji koupíte vstupenky na www.ticketsforpeople.cz

Více info na:

www.vltavska.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotionhttp://www.primalscream.net

↑ Nahoru © 2002–2015  D_SMACK_U PROMOTION, code & redesign by kornout TOPlist