Nejrozjetější česká elektronická kapela vznikla v roce 1997 v Praze.

Od té doby odehrála téměř tisíc koncertů v ČR i v zahraničí, získala řadu cen a vydala osm řadových alb. Skyline jsou známí pro svou energickou koncertní show včele s dvěma vokalisty – MC Jacobem a zpěvačkou Nvtvlie. Dále současnou sestavu kapely tvoří kytarista Majkii B a zakládající členové Radek B (bicí) a Hiffi (programming, produkce).

1998 – kapela začíná koncertovat, vůbec první koncert odehrají jako předkapela Tata Bojs v klubu Delta. Účastní se i legendárního festivalu Jelení Příkop na Pražském hradě společně s The Orb nebo 808 State.

2001 - vychází debutové album Riders in The Store, kapela se stává součástí scény, soustředěné kolem pražského klubu Roxy.

2002 – skupina hraje na mnoha festivalech včetně Pohody na Slovensku nebo prestižního tanečního festivalu Creamfields.

2003 – Skyline odehrají první koncerty v zahraničí, konkrétně v Portugalsku a Německu.

2004 – vychází druhé album Urbanica. Skyline získávají cenu Kapela roku na cenách Dance Awards, hrají na akci Amsterdam Dance Event v Holandsku a mají turné po Polsku.

2005 – Skyline předskakují legendárním Underworld na jejich pražském koncertě, obhajují Kapelu roku na Dance Awards a získávají cenu ALMA v kategorii „Nejlepší živá kapela žánru dance/electronic music“.

2006 – vychází třetí album Virginplatonicpanic s hity Ladies a Pretty Princess. Kapela získává už potřetí cenu Kapela roku na Dance Awards a vítězí také v cenách hudební televize Óčko v kategorii Dance. Kapela hraje na prestižním festivalu Eurosonic v holandském Groningenu a také poprvé v Londýně.

2008 – vychází čtvrté album Escapism, společně s koncertním DVD Live In Fléda. Kapela odehraje své dosud největší turné v ČR, které vyvrcholí vyprodaným křtem alba ve velkém sále pražské Lucerny. Krom toho vystupuje i v Maďarsku a ve Francii.

2010 - vychází páté album Private Madness, Public Danger, první nahrávka se zpěvačkou Markou Rybin, která odešla z kapely Gaia Mesiah a ve Skyline vystřídala Jitku Charvátovou (dnes Oceán). Skyline hrají na slavném festivalu Sziget v Maďarsku a poprvé také v USA.

2013 – Skyline vydávají svou šestou desku Fairytapes. Album první dva týdny po vydání vévodí digitálním prodejům v České republice a má úspěch jak u fanoušků, tak u hudební kritiky: „Skyline natočili možná nejzábavnější položku ve své diskografii a znějí na ní semknutě jako nikdy dřív.“ (MF Dnes)

2016 – vychází sedmé album Jungle, které debutuje na čtvrtém místě oficiální albové hitparády IFPI. „Album nemá slabší místa a každá z písní nabízí nejeden chytlavý motiv.“ (Aktuálně.cz.) Singly Timeless a Irie bodují v rádiích a album získává cenu Album roku na cenách Žebřík.

2018 – Skyline vystupují na festivalu Volt v Maďarsku v prestižním slotu před Depeche Mode.

2020 - vychází osmé album Electricity, které opět boduje v kategorii Album roku na cenách Žebřík, tentokrát na třetím místě.

2022 – zpěvačka Marka Rybin se vrací naplno do Gaia Mesiah a do Skyline přichází Natálie Míšová aka Nvtvlie. Kapela v nové sestavě pracuje na své deváté desce.

DISKOGRAFIE

Riders In The Store (2001), Urbanica (2004), Virginplatonicpanic (2006), Escapism (2008), Private Madness, Public Danger (2010), Fairytapes (2013), Jungle (2016), Electricity (2020)

Booking

David Urban

David Urban
Kubelíkova 27, 130 00 Praha 3
Česká republika
Tel.: +420 296 330 980
Tel.: +420 731 150 172
E-mail: david@dsmacku.com
en
magnifiercrossmenuchevron-downTOPlist