Dan Croll (UK)

21/11/24 Cafe V lese
Vstupenky
Britský zpěvák a skladatel Dan Croll se od roku 2012, kdy se poprvé objevil na kompilaci New Faces vydavatelství Communion Records, díky níž se dostal do výběru New Band Of The Day v deníku The Guardian, rychle stal jedním z nejoblíbenějších indie-rockových interpretů v Británii.
Jeho debutové album "Sweet Disarray" z roku 2014 se po vydání umístilo na 26. místě britské albové hitparády a v roce 2017 na něj navázalo oblíbené druhé LP "Emerging Adulthood", a frontman se tak vezl na vlně uznání a věhlasu tisíců lidí z branže.
V posledních letech Dan emigroval do Spojených států, kde našel inspiraci pro svůj třetí studiový počin 'Grand Plan', nahrávku, která chtěla definovat jeho pobyt v nové zemi a zároveň vnést do jeho tvorby skutečně intimní rovinu vyprávění.
Nové album Fools nachází britského zpěváka Dana Crolla na rozcestí a s vřelostí a vtipem mu pomáhá dokumentovat nedávné události a rozhodnout se, jakým směrem se vydat. Pět let po rozmarném odchodu z milovaného Liverpoolu do sluncem zalitého L.A., který zásadně změnil zvuk jeho nahrávek. Na albu Fools si klade otázku - je čas vrátit se domů?
Fools skáče vpřed, přes Covid až po konec intenzivního tříletého vztahu, smrt Danovy babičky zpět v Británii a vzácné cesty domů v době, kdy byla omezení zrušena. Zvukově rozprostírá své sítě šířeji - country, disco a woozy psychedelie se připojují ke kývnutí Carole King a Jamese Taylora na Grand Plan.
Obě alba byla z velké části nahrána živě v legendárních Spacebomb Studios v Richmondu ve Virginii s Matthew E. Whitem (Natalie Prass, Flo Morrissey, Slow Club) a jeho čtyřčlennou domácí kapelou. Tentokrát se Dan podílel na produkci a dlouho do noci si pohrával se zvuky, aby nahrávce dodal vlastní pečeť.
Dan Croll se poprvé v ČR představí 21.11. v Café V lese.
en
magnifiercrossmenuchevron-downTOPlist