Folly Group (UK)

17/04/24 Café V lese

Folly Group oznamují své očekávané debutové album, které přijedou představit i do Prahy!
"Down There!" vyjde 12. ledna 2024 u So Young Records. Novinku doprovází vydání singlu a otvíráku alba "Big Ground".

Vstupenky v prodeji od pátečních 11:00 v síti GoOut.
https://goout.net/cs/listky/folly-group/suvu/
Po uznávaném debutovém EP "Awake And Hungry" (rovněž u So Young Records) a jeho následovníkovi v podobě loňského "Human And Kind" - EP, které získalo perfektní pětihvězdičkovou recenzi od Dork a zářivé čtyřhvězdičkové hodnocení od DIY - přichází nové album v návaznosti na kritikou oceňovaný návrat kapely s "Strange Neighbour" minulý měsíc a jejich nabité turné s brooklynskými Geese, kteří jsou podepsaní pod Partisan Records.
První zvuk, který uslyšíte na "Down There!", je společný vokál všech čtyř členů, který křičí název otvíráku alba a hlavního singlu "Big Ground". Skladba také představuje dualitu mezi rockovými a elektronickými prvky na albu - ústřední princip tvorby desky. Střídání chladných elektronických slok a kytarových refrénů přechází v outru přes dubovou sekci do psych-rockové zběsilosti, podpořené stoupajícím dronem. Uprostřed perkusí v bridge je slyšet, jak Akinde-Hummel "hraje" na kovovou židli ze studia.
K tématu skladby se vyjadřuje kytarista/zpěvák Louis Milburn: "Základním konceptem této písně je život, který vás naplňuje takovou úzkostí a strachem, že byste nejraději vůbec neexistovali - nejraději byste byli pohlceni zemí. Svým způsobem je to tak trochu oslava této skutečnosti, protože jakmile to víte hluboko uvnitř, můžete se těchto úzkostí začít zbavovat, protože po nějaké době jich čelíte tolika, že na nich začne záležet méně."
Folly Group čerpají z post-punku, dubu, trip-hopu, taneční hudby a tradičních afrokubánských rytmů a etablovali se mezi nové přední osobnosti britského experimentálního rocku. Tato komplexní nahrávka, která spojuje otevřenou lyriku se zběsile vynalézavou vlastní produkcí, propůjčuje skutečně originální hlas známému tématu: odcizení v moderní Británii.

en
magnifiercrossmenuchevron-downTOPlist