Pražská kapela WYFE po dvou letech od vydání debutu přichází s druhým albem nazvaným Do You Ever Wonder?, na kterém zvážněla a prozkoumává nová zákoutí svého pečlivě budovaného černobílého světa.
Kapela tvořená čtveřicí matadorů české klubové scény, která sbírala zkušenosti nejen v kapelách jako LUNO, I Like You Hysteric a Toneless, ale také u popové Lenny a dalších projektů, se rozhodla tentokrát rozšířit tým připravující album o další známá jména. Na desce tak svůj otisk mají svůj producentský otisk nejen Martyn Starý, ale také Lazer Viking, Tomáš Havlen či Matěj Belko. Kromě zmíněných na desce najdeme i další zajímavé hosty z ČR i zahraničí.
Celá deska začíná smrtí (skladba Death), končí zrozením (skladba O) a celkově řeší mnohem temnější stránky života, včetně závislostí (skladby High a Bittersweet Love). „Prošli jsme všichni v osobní rovině těžkým obdobím a na nové desce jsou dost náročná témata zabalená do mnohdy vlastně docela veselých skladeb,“ popisuje leitmotiv alba Do You Ever Wonder? frontman kapely Marek Kedzior. „Hudba byla útěk. Kdybychom ho neměli, zbláznili bychom se,“ doplňuje ho Martyn Starý.
Zaběhnutý tandem Kedzior / Starý tentokrát autorsky mnohem více doplnil i baskytarista Vladimír Staněk. Po hudební stránce album často odkazuje na devadesátky a kapely jako Smashing Pumpkins, Dinosaur Jr. či Primal Scream, a místy je tak o poznání agresivnější, než debut Good Times z roku 2021. „Když jsi na tom blbě, hraješ zkrátka úplně jinak. I tohle souvisí s tím, jak jsme na tom byli ve svých životech,“ vysvětluje kapela.
V singlové skladbě Bittersweet Love se za bicími objevuje Sean Hutchinson, člen kapely Bleachers, který má na svědomí nahrávání bicích pro Taylor Swift, Lanu Del Rey či Bruce Springsteena. „Prostě jsem mu napsal na Instagramu, jestli by se mu do toho nechtělo. Track se mu líbil a za týden jsem měl stopy v mailu. Líná huba, holý neštěstí,“ popisuje vznik transatlantické spolupráce Starý. S novou deskou se kapela WYFE vydává na své první headline tour, v rámci kterého proběhne 28. února 2024 i pražský křest alba v Kasárnách Karlín. Na turné se spolu s WYFE představí také německá písničkářka Fourtuna, která se s WYFE na desce Do You Ever Wonder? potkává v duetu Livin’ a Dream. Po klubových koncertech se kapela chystá objet maximum letních festivalů. „Určitě po vydání neusneme na vavřínech. Máme takový tajný plán – chtěli bychom během roku 2024 nahrát EP, které žánrově úplně vybočí z toho, co jsme dělali do teď. Ale to si necháme jako překvapení.“

Booking

David Urban

David Urban
Kubelíkova 27, 130 00 Praha 3
Česká republika
Tel.: +420 296 330 980
Tel.: +420 731 150 172
E-mail: david@dsmacku.com
en
magnifiercrossmenuchevron-downTOPlist